Іноземні держави відчувають шалений тиск з боку Росії щодо участі у «Кримській платформі», — Рефат Чубаров

Опубликована: 26 Июнь, 16:23

4284

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров має інформацію про бажання російської сторони зірвати саміт «Кримська платформа».

Про це він розказав на прес-конференції регіональним журналістам в Українському кризовому медіацентрі.

«На іноземні держави зараз здійснюється конкретний шантаж, щоби змусити їх не приймати участь», — сказав Рефат Чубаров.

Лідер Меджлісу переповів журналістам подібну розмову з вуст дипломата з країни, яку він не назвав: «Представники РФ зустрічаються з чиновниками відповідного рангу  говорять: «Ми вас дуже поважаємо, ви є суверенною державою і ваше право приймати участь у будь-яких заходах які проводяться по всьому світові. (…) Але вас запросили на «Кримську платформу». І головною метою цієї платформи є обговорення Криму. А Крим, як ви знаєте – російська територія. Відповідно, якщо ви прийматимете участь у саміті і будете підтримувати все те, що пропонується українською державою, це означає лише одне: що ви зазіхаєте на нашу російську територію. І тому ми будемо змушені змінити формат відношень з вашою країною»».

Чубаров переконаний, що не зважаючи на шантаж, зроблений РФ, на саміті «Кримська платформа» офіційними особами різного рівню будуть представлені до 30 країн і «це немало для першого разу».

«Наше головне завдання – створити міжнародний майданчик, головним завданням якого буде примусити Росію повернутися у межі міжнародного права і звільнити українські  території, і в першу чергу тимчасово окупований Крим», — сказав Рефат Чубаров.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу повідомив, що серед кримських татар ідея зібрати подібний міжнародний майданчик лунала ще з 2014 року.

«Всі, хто у Криму залишаються вірними українській державі (…) живуть великими очікуваннями на повернення до України», — сказав Чубаров.

Саміт відбудеться у Києві 23 серпня 2021 року.

«Кримська платформа» — дипломатична ініціатива України, у перспективі — міжнародний координаційний механізм для повернення «питання Криму» до порядку денного, захисту прав людини в Криму та сприяння деокупації півострова. Передбачається, що Кримська платформа діятиме на постійній основі, у Києві працюватиме її офіс.

Про плани такого майданчика заявляли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, а на 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року Президент України Володимир Зеленський закликав країни-учасниці приєднатися до створення такої платформи.

Прес-конференція відбулась у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру Cхідного партнерства»

Читать еще

Читать все новости