Керівництво «Миколаївобленерго» жирувало витратив 4,5 мільйони на особисти потреби

Опубликована: 13 Апрель, 11:34

404

Загальна сума неефективних управлінських дій і ризикових операцій підприємства склала в 2016 году 137,8 мільйона гривень.

Також дирекція ПАТ «Миколаївобленерго» виділила собі 4,5 мільйона гривень в якості «компенсації» за оренду житла і витрат на бензин для особистих автомобілів.

Про це повідомляє прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області.

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області провели державний фінансовий аудит діяльності ПАТ «Миколаївобленерго» та виявили значне погіршення загального фінансово-економічного стану товариства.

Зокрема, прибутковість акцій ПАТ «Миколаївобленерго», 70% яких належить державі, за результатами діяльності 2016 року стала майже вдвічі меншою порівняно із 2015 роком. При цьому загальна сума неефективних управлінських дій і ризикових операцій становила 137,8 млн грн.

Через неплатоспроможність та банкрутство окремих споживачів послуг товариства виникла довготривала дебіторська заборгованість, яка у вересні 2017 року сягнула 64,8 млн грн. Майже 48,5 млн грн із цієї суми визнано сумнівним боргом.

Одним із негативних чинників у діяльності товариства є надання на сьогодні вже збанкрутілій компанії «Енергомережа» безвідсоткової поворотної фінансової допомоги (на час проведення аудиту заборгованість становила понад 15 млн грн). Для стягнення цієї заборгованості ПАТ «Миколаївобленерго» сплатило понад 200 тис. грн судового збору, але зважаючи на банкрутство дебітора, успішне завершення процесу відшкодування є сумнівним.

Прийняття керівництвом ПАТ «Миколаївобленерго» рішення про 100% авансування контрагентів призвело до виникнення безнадійної дебіторської заборгованості на суму 4,9 млн грн. Окрім того, є ризик втрати фінансових ресурсів товариства на сплату штрафних санкцій розміром 75,6 млн грн через порушення законодавства з питань енергозбереження, допущених ПАТ «Миколаївобленерго» понад 10 років тому.

Під час аудиту виявлено низку порушень, що стосуються керівного складу товариства. Зокрема, на підставі умов колективного договору дискримінаційного характеру були здійснені витрати на компенсацію вартості найманого житла керівникам загалом на 1,5 млн грн. При цьому рішення щодо розмірів цієї компенсації приймали ті члени дирекції товариства, які й є безпосередніми її одержувачами. Також зафіксовано випадки списання палива на приватні транспортні засоби працівників керівного складу на суму майже 3 млн грн без здійснення контролю за цими витратами.

З метою приведення фінансової звітності у відповідність до законодавства керівництву ПАТ «Миколаївобленерго» аудитори надали низку рекомендацій. Матеріали аудиту передано Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Про результати аудиторського дослідження поінформовано Фонд державного майна України, прокуратуру Миколаївської області.

Читать еще

Читать все новости