Міф «медреформи»№9. Меддопомога буде платною, якщо не заключений договір з сімейним лікарем

Опубликована: 21 Август, 11:48

281

Ми торкнулись вже багатьох міфів, якими обросла медреформа. Я вже розвінчував тезу про те, що вона начебто повністю відповідає українському законодавству та Конституції.

Також ми розібрали, чому насправді на всі перетворення, заплановані в МОЗ не вистачить фінансування. Сьогодні я спростовую міф про те, що тим, хто не уклав договір із сімейним лікарем, доведеться платити за надання меддопомоги, повідомляє нардеп від партії ВО «Батькивщіна» Валерій Дубіль.

За відмову надати медичну допомогу, вимогу сплатити медичну допомогу та / або направлення в іншу медустанову, в якій пацієнтові запропонували заплатити за медичну допомогу, лікар і адміністрація комунального або державного медичного закладу можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 184 КК України.

Практично це може відбуватися у трьох випадках:

1) Меддопомога не надається безкоштовно у повному обсязі

У ст. 35-1 закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я» міститься широке визначення первинної медичної допомоги, в якому ні про які обмеження обсягів або переліку послуг не йдеться. Якщо лікар безоплатно надасть тільки первинну допомогу за переліком і обсягом, вказаним в додатку до договору з НСЗУ, а решту – відмовиться або зажадає плату, настає кримінальна відповідальність.

2) Відмова пацієнту, який не «приписаний» до медзакладу

Кримінальна відповідальність настає і в тому разі, якщо пацієнту відмовлять у медичній допомозі через те, що він не підписав декларацію з даним медичним закладом або взагалі не зареєстрований у системі eHealth. Або якщо лікар відмовляється підписувати декларацію з пацієнтом через технічні або організаційні проблеми і надавати медичну допомогу через неможливість підписати декларацію.

3) Направлення на спеціалізовану медичну допомогу

Сімейний лікар, який направив пацієнта на «вторинку» (надання спеціалізованої меддопомоги), і там йому запропонували оплатити надання відповідних послуг, стає співучасником. І немає значення, чи пацієнт дійсно потребував спеціалізованої допомоги, чи міг отримати допомогу на первинному рівні.

Прийнятий «реформаторський закон» «Про Державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-19 порушує 9 статей конституції (СТ 8,19,22,26,49,64,85,92,95). Це вказано в конституційному поданні 59 народних депутатів, яке знаходиться на розгляді Конституційного суду України.

Порушувати конституцію, базові закони і нести кримінальну відповідальність буде не МОЗ і його «реформаторська команда», а конкретні медпрацівники, які будуть виконувати прийняті «реформаторські» нормативно-правові акти МОЗа і КМУ.

Читайте також: Міф №8. «Медреформа» повністю відповідає українському законодавству і Конституції

 

Читать еще

Читать все новости

Скандал с ОПЗЖ в Николаеве: Чайка идет в мэры, Ильюк…

Сенкевич и Библия (ВИДЕО)