На Миколаївщині в ОТГ не вистачає лікарів для підписання декларацій

Опубликована: 22 Декабрь, 14:15

46

У 2019 році амбулаторія Шевченківської ОТГ Миколаївської області отримає статус автономізованого некомерційного підприємства, яке надавати нові медичні послуги відповідно до реформи охорони здоров’я.

Про це повідомили учасники публічної консультації, яку організувала громадська організація “Центр UA” про темпи втілення медичної реформи. Втім представники місцевої влади та медичні фахівці зазначили, що бракує лікарів, які б займалися ефективним впровадженням первинної медичної допомоги в громаді.

За словами учасників консультації, місцеву амбулаторію вдалось комп’ютеризуватиа на 100% відповідно до вимог в рамках підготовки до впровадження медичної реформи.

“У всіх лікарів амбулаторії, а також у реєстратурі є комп’ютери. Комп’ютерне оснащення ми змогли закупитио за кошти сільської ради в минулому році«, — зауважила голова Шевченківської ОТГ Тетяна Шакунова.

Очільниця громади також повідомила, що найближчим часом амбулаторія стане автономізованою відповідні перевірки документів Національною Службою Здоров’я пройдені, тож наразі громада очікує на підписання договору.

Втім, за словами лікарів, існує низка проблем, які варто вирішити перед запуском спеціалізованої медичної допомоги. В амбулаторії обслуговується 12 тисяч осіб. Однак, за словами головної лікарки Ніни Вовченко, наразі не вистачає ще 4 медичних фахівців. Відповідно не всі жителі ОТГ мають можливість підписати декларації, оскільки чинні лікарі набрали максимальну кількість пацієнтів.

Також на балансі амбулаторії є лише один автомобіль. Лікарі часто виїжджають на виклики, однак іноді до пацієнтів доводиться їхати близько 25 км. Через це не всі пацієнти громади можуть розраховувати на вчасну допомогу:

“Буває так, що лікарі виїжджають по 2-3 рази на день, а викликів надходить набагато більше. Ми обслуговуємо 12 населених пунктів, а машина одна”, розповіла головна лікарка.

Наразі місцева влада намагається забезпечити громаду власною лабораторією. Місце для лабораторії знайшли, втім обладнання старе та потребує модернізації, а отже і додаткових коштів.

Нагадаємо, громадська організація “Центр UA” у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України з листопада 2018 р. по січень 2019 р. проводить публічні консультації в об’єднаних територіальних громадах щодо втілення реформи охорони здоров’я на первинній ланці надання медичної допомоги.

Читайте також: В Николаеве под колеса автомобилей попали 7-летний ребенок и молодой парень: водители скрылись