Оприлюднено мільйонні зловживання при фінансуванні Миколаївської партії БПП часів Бірюкова

Опубликована: 25 Апрель, 15:41

49
Миколаївський осередок партії БПП «Солідарність» фінансували саме великими сумами.  За два роки надійшло пожертв від фізичних осіб на 1 750 000 гривень.
Про це повідомляє Громадський рух «ЧЕСНО».

Кожна партія потребує значних коштів для функціонування. Не є виключенням і партія президента Порошенка. За останні 2 роки внески від фізичних осіб в казну БПП склали майже 6 мільйонів гривень.

Гроші заводилися через персональні дані бюджетників, а самі пожертви маскували під членські внески. Ще цікавіше, що далеко не всі бюджетники знали про свою партійність та фінансування партії президента.

На Миколаївщині БПП та її тодішній очільник Бірюков використали іншу схему фінансування партії, завдяки якій стали рекордсменами зі спонсорських зборів.
Радник президента та міністра оборони Юрій Бірюков керував місцевим осередком БПП з початку 2016 року до середини 2017 року.
1 750 000 гривень за два роки надійшло пожертв від фізичних осіб на Миколаївський осередок БПП. Це рекордна сума серед всіх облосередків БПП, включно із центральним офісом. Більшість цих коштів надійшла всього від 6 осіб.
Найцікавіше, що троє з шести основних донорів отримують від партії зарплатню, тобто є працівниками БПП. Ще двоє працюють у громадській та благодійній організаціях, пов’язаних із Бірюковим та Олександром Нойнецем, якого називають помічником та піарником Бірюкова в період головування в місцевому осередку БПП.
У коментарі Громадському руху ЧЕСНО бухгалтерка Миколаївської БПП Олександра Купінець переконує, що мала можливість фінансувати БПП, оскільки в неї 8 років трудового стажу:
«Я дійсно внесла більше 130 тисяч гривень на рахунок Миколаївського БПП. І я дійсно є працівником Миколаївського БПП. Але донедавна моїм доходом була не тільки заробітна плата в цій організації, а й доходи у вигляді заробітної плати на інших підприємствах – мій трудовий стаж становить більше 8 років«.
На уточнююче запитання, у чому ж логіка  одночасно віддати БПП 130 тисяч і отримувати зарплатню розміром в 4,5 тисячі гривень на місяць, Купінець віджартовується:
Але ви забуваєте про трудовий і страховий стаж, якого у мене не буде, якщо я відмовлюся від заробітної плати. Хочеться більш впевнено дивитися в майбутнє, якщо доживу до пенсійного віку і пенсійні виплати ще не скасують. Якщо серйозно, мої рішення здійснювати внески на користь партії завжди спонтанні і не залежать від того, скільки я отримала зарплатні в Миколаївській БПП«.

З травня 2016 року по грудень 2017 року Олександра Купінець отримала від Миколаївського осередку БПП понад 160 тисяч гривень зарплатні.

Юрій Бірюков не бачить нічого дивного у тому, що головними донорами БПП під час його керування Миколаївським осередком партії є самі ж її працівники та представники неприбуткових організацій:

Тоді нам поставили завдання відпрацювати різні технології з партійного будівництва. Загалом, ми часто використовували свої власні фінансові ресурси, відпрацьовуючи ту чи іншу технологію. А потім нам стало нудно. Ми намагалися побудувати гарну, чесну, акуратну організацію, яка функціонує з районними осередками, осередками ОТГ, щоб вони чесно і чисто платили орендну плату, платили всі правильно зарплату, сплачували податки із заробітної плати тощо«.
На уточнююче запитання щодо того, чи працівники партії перераховували власні кошти, Бірюков відповідає:
Здебільшого, так. Не лише ці, але так. Там дещо Київ перерахував на оплату оренди тощо. У нас був рік, але після закінчення року ми пішли. Не через політику, не через якісь скандали, а просто ми взяли рік і відпрацьовували технології чистого партійного будівництва і закінчили цю роботу«.

Розкриттям фактів зловживань при фінансуванні партій повинен займатися спеціальний департамент НАЗК. Факти порушень вони мають передавати Нацполіції.

За два роки перевірок НАЗК не виявило суттєвих порушень, які б стосувалися підробки даних звіту, незаконного використання даних і т.д.

Довести, що миколаївські донори БПП перераховували партії не власні кошти, буде вкрай складно. За умов, коли працівники партії стверджують, що перераховували такі значні кошти, доказову базу вибудувати неможливо.

Читать еще

Читать все новости