Пару слів про кровососів

Опубликована: 22 Январь, 17:24

1219

Пару слів про кровососів. Коли побачила так звану новину про наміри встановити на Кінбурні пам’ятник Комару, вирішила, що то фейк.

Посміялася, пораділа за хлопців з гарною фантазією та почуттям гумору. Коли ж стало зрозуміло, що то правда, просто шокувалася. Виявляється, що два чоловіки вирішили встановити на заповідних територіях металевого «Комара-Кошмара» заввишки у триповерховий будинок та завдовжки у 12 метрів. І назвати цю жахливу махину «Пам’ятник захисникам Кінбурнської коси», яких мала би уособлювати величезна комаха.

Не готова обговорювати чи критикувати хвору чи здорову уяву авторів «шедевру» (сподіваюсь, все ж таки, що «Кошмар» не з’явиться на землях природно-заповідного фонду України). Відзначу лише декілька моментів. По-перше, ініціатори «Комара» абсолютно точно не узгоджували розміщення конструкції ані з дирекцією Національного природного парку «Балобережжя Святослава», ані з дирекцією Регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса». Про це мені розповіли керівники парків. Де ж поставлять того комара? Якщо в когось на подвір’ї, то й нехай. Буде «окрасою», яка привабить туристів. Зроблять платним вхід та селфі. Треба ж якось зароблять. Але справа в тому, що відомий своїм проєктом «Кінбурн Кемп» Євген Лютер (Щербаков), який бажає встановити «Кровососа», наскільки мені відомо, власного подвір’я на Косі не має.

Якщо ж одіозний Лютер хоче його поставити на заповідній землі, або ж на землях населених пунктів, слід пройти законну процедуру узгоджень з парками, місцевою владою, почути громадськість. Конструкція насправді може викликати інтерес любителів кічу, які витопчуть все навколо та знищать острівки незайманої природи. Втім на пана Лютера ніякі правила не розповсюджуються.

Як і понад трьох років тому, коли навколо «Кінбурн Кемпу» розгорівся неабиякий скандал. Тоді Євген він заявив, що поставить свій табір не там, де йому запропонує Національний парк, а там, де йому заманеться. Парк запропонував встановити табір на території, що традиційно використовувалась для розміщення рекреаційних об’єктів та наметових таборів. Але Євген Лютер самовільно змінив місце його розміщення, швидко здійснив монтаж нерозбірних капітальних конструкцій в непогодженому з адміністрацією парку місці, чим порушив вимоги правил охорони об’єкту природно-заповідного фонду. Згодом на нього було складено два протоколи про адміністративне порушення про самовільне встановлення споруд в кварталі №66 площею 168м2 та про пошкодження трав’яного покрову в урочищі «Зелені кучугури». В обох випадках судом були прийняті рішення про притягнення Лютера Євгена Валерійовича до адміністративної відповідальності за скоєні ним правопорушення природоохоронного законодавства.

Життя нічому не вчить невгамовного пана. Він захопився новою ідеєю та вже почав збір коштів на «Кровососа». Загальна вартість складатиме 333 333 гривні, а внести можна 333 гривні, 3333 та 33333. Мабуть, ці числа сповнені якимось магічним символізмом. Але народ вже ведеться на цю авантюру та гроші надсилає. Про це йдеться в дописі Лютера у ФБ. В принципі, то справа кожного, хто забажав розстатися зі своїми грошима.

Але навіщо спотворювати природний комплекс Кінбурнської коси, який сам по собі є унікальним та самодостатнім?! Побавитися в монументальний ленд арт? Якщо це можна так назвати? Заявити про себе, як про справжніх захисників Коси, які так дбають про сміття? Може, просто допомагати його прибирати, а не залишати після себе, як це було під час існування Кінбурн-Кемпу? Що ж стосується недопущення заїздів до заповідних зон, навіщо той «Комар-Кошмар»? Допомагайте співробітникам парків патрулювати узбережжя, організуйтеся якось. Хто заважає. Але все треба робити в правовому колі, узгоджувати з відповідними інстанціями та бажано, з місцевими жителями та громадськістю. А не займатися висмоктуванням коштів на сумнівні ідеї.

Олена Івашко

Читайте также: На Кинбурнской косе хотят установить 6-метровый памятник комару

На Кинбурнской косе хотят установить 6-метровый памятник комару

Читать еще

Читать все новости

На Николаевщине фура протаранила грузовик (ВИДЕО)