Порошенко не гідний другого терміну, – експерт The Atlantic Council

Опубликована: 04 Март, 15:11

286

Чинний президент Петро Порошенко не гідний другого терміну, адже за п’ять років перебування на посаді не зруйнував корупцію в Україні, не розібрався з олігархами, не дотримувався верховенства права та не захистив свободу слова.

Про це пише на сайті Atlantic Council його старший науковий співробітник, редактор канадського National Post Даян Френсіс.

Приводом для написання статті став останній скандал, пов’язаний зі звинуваченням на адресу оточення Порошенка щодо величезного збагачення на війні з Росією.

«НАБУ розпочало розслідування. Але малоймовірно, що детективи завершать його до виборів, і, навіть якщо врешті-решт буде висунуте звинувачення, прокурори та судді в більшості своїй корумповані. Звинувачення виглядають обґрунтованими, це доводиться документами та контрактами», — пише Даян Френсіс.

На переконання експерта, «Україна ніколи не стане частиною Європейського Союзу, доки вона не виправить свою поведінку, а Порошенко цьому заважає».

«Корупція руйнує державу. Вона вбиває людей, завищує ціни на ліки і продукти харчування, дозволяє будувати небезпечні будинки, не прибирає небезпечних людей з вулиць і ринків, краде гроші платників податків, призначені на дороги, інфраструктуру або спорядження для солдатів, які перебувають у небезпеці, і вона відштовхує законні інвестиції, які дають економіці зростати», — робить висновок авторка статті.

Старший науковий співробітник Atlantic Council стверджує, що Порошенко повинен піти, і наводить аргументи: «Чинний президент за 5 років не зруйнував корупційну систему України та не розібрався з олігархами; Порошенко не дотримався верховенства права, коли не усунув корумпованих суддів, поліцію і прокурорів, і не замінив їх надійними правоохоронними інституціями». Також, за словами журналістки, він не спромігся створити та захистити вільну пресу, змусивши олігархів, злочинців та впливові інтереси позбутися своїх медіа-активів.

Окрім того, Порошенко не спромігся розслідувати або підтримати зняття недоторканості з депутатів парламенту, які «продають» свої місця і голоси, що є основою політичної корупції в країні, стверджує Даян Френсіс.
«Через п’ять років після Євромайдану українці все ще живуть у ярмі влади третього світу, яка їх зневажає. Вони заслуговують на краще, і вони голосуватимуть за реформи 31 березня», — підсумувала впливова журналістка.

Читайте також: МАХІНАТОРИ ПІД ПРИКРИТТЯМ

Читать еще

Читать все новости