Про землю, ціни, вибори, реформи: Юлія Тимошенко відвідала Миколаївщину (ФОТО)

Опубликована: 30 Август, 10:17

3491

29 серпня у Миколаївській області побувала лідер ВО «Батьківщина», народний депутат України Юлія Тимошенко.

Спершу вона відвідала підприємство «Фанчі-Інвест» (Новоодеський р-н), яке виготовляє продукти харчування та паливні гранули з власної сировини. Під час екскурсії підприємством Юлія Тимошенко акцентувала увагу на прибутковості виробництва кінцевого продукту та зауважила, що за експортом таких товарів стоїть майбутнє всього АПК країни.

«Якщо в Україні аграрні підприємства не торгуватимуть сировиною, а матимуть переробку — це стовідсоткова рентабельність. Такі підприємства можуть окупитися за кілька років. Це і є частина нашого українського економічного дива. Якби наші безцінні 42 млн гектарів сільгоспземель ефективно використовувалися, то жодні запозичення у МВФ не були б потрібні»,- відзначила лідер «Батьківщини».

Також Тимошенко взяла участь в міжрегіональному форумі «Новий аграрний курс України», що пройшов в Миколаєві. Захід зібрав майже тисячу людей, зокрема, долучилися аграрії Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, представники місцевого самоврядування, Аграрного союзу України, Всеукраїнської аграрної ради, народні депутати Іван Кириленко, Вадим Івченко, Юрій Одарченко та активісти «Батьківщини».

Як зазначила Юлія Тимошенко, мета форуму — зібрати якомога більше порад і пропозицій на місцях, об’єднати інтелектуальні кола для формування остаточної стратегії розвитку сільськогосподарського сектору держави.

Одне з головних питань, яке обговорили під час заходу, — закінчення наприкінці року дії мораторію на продаж землі. Лідер «Батьківщини» зазначила, що сьогодні її команда докладає всіх зусиль, щоб не дозволити зробити землю товаром. Вона зауважила, що вітчизняні чорноземи на тіньовому ринку вже прибрали до рук кілька родин, і тепер намагаються це узаконити. Вони також не дозволять аграріям викупити за розумною ціною землю, на якій ті працюють. Адже, якщо землю виставлятимуть на аукціони, ціна буде такою, що пересічні аграрії не зможуть конкурувати.

На її переконання, землю можна буде продавати лише тоді, коли існуватимуть гарантії, що жодні транснаціональні латифундистські корпорації не зможуть її привласнити та коли банківська система стане стабільною. І першими кандидатами на отримання землі мають бути фермери, які на ній працюють, додала Тимошенко. Водночас держава має подбати про те, щоб аграрії мали змогу купити землю за розумною фіксованою ціною і в кредит.

Серед пріоритетів аграрного курсу, пропонованого «Батьківщиною», — розвиток сімейного фермерства, створення робочих місць і демонополізація всіх підприємств у сільгоспсекторіекономіки. Також він включає впорядкування сільськогосподарських земель, повну їх інвентаризацію та попередження будь-яких спроб рейдерства.

На форумі приділили увагу податковому законодавству в аграрній галузі, забезпеченню фінансової спроможності сільських територіальних громад та в цілому програмі «Новий курс», яку пропонує сьогодні «Батьківщина». Вона передбачає ухвалення Нової народної Конституції, нової економічної, соціальної політики і нової стратегії миру.

Після форуму Юлія Тимошенко зустрілася з миколаївськими журналістами. Вона подякувала захисникам, котрі боронять Україну на сході, та вибачилася перед родинами загиблих в Іловайському котлі.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо земельної реформи, Тимошенко відзначила, що основу агропромислового комплексу держави мають складати середні та дрібні фермерські господарства.

«Нам не треба нічого видумувати. Так живе весь світ, і він обрав правильну стратегію, коли на одне господарство припадає до тисячі гектарів. Крім того, навіть в Україні невеликі підприємства мають на таку кількість землі більше працівників, ніж великі корпорації. Малі господарства ефективніше використовують землю, вони дбають про кожен квадратний сантиметр. Для порівняння, в Польщі налічується близько 2,5 млн дрібних і середніх фермерів, в Україні — до 50 тисяч», — розповіла Тимошенко.

На прес-конференції не обійшли увагою й питання медичної реформи, яку Юлія Тимошенко назвала «вбивчою». На її думку, в Україні необхідно вводити страхову медицину. Запропонована нею система має включати придбання страховок роботодавцями за рахунок зниження для них податків, а соціально вразливі верстви населення та пенсіонерів медичними послугами мусить забезпечувати держава.

Представники друкованих ЗМІ порушили також найболючіші для них проблеми — зростання цін на газетний папір та підвищення тарифів «Укрпошти». Лідер «Батьківщини» вбачає основну проблему у низькій платоспроможності населення.

«Люди не мають можливості купувати газети за рентабельною для видавців ціною. Редакції, в свою чергу, через це не можуть друкуватися за рентабельною для друкарень ціною та сплачувати рентабельні для «Укрпошти» тарифи. Якщо не буде купівельної спроможності у громадян, ми ніколи не піднімемо економіку. Ми сьогодні ризикуємо стати країною, яка не відбулася внаслідок нашої безглуздості», — зауважила Тимошенко.

Щодо паперу, тимчасовий вихід із ситуації -демонополізація, відкриття каналів доставки продукції з Європи та зняття мита. Це дозволить дати час на створення вітчизняних виробників, можливо, за пільгової допомоги від держави. Щодо «Укрпошти», на думку Юлії Тимошенко, необхідні, знову ж таки, тимчасові заходи — штучне стримування, допоки не покращиться загальний економічний стан в державі.

Лідер «Батьківщини» зупинилась і на проведенні майбутніх виборів-2019 — президентських та парламентських. Вона відзначила, що необхідно змінювати виборчу систему. Зокрема, дати громадськості механізми усунення кандидатів — партії мусять публікувати списки перед початком виборчого процесу, отримувати зауваження щодо конкретних осіб і знімати їх з перегонів. Таку практику планує запровадити «Батьківщина» у своїй діяльності.

На прес-конференції порушувалось ще чимало питань, на які Юлія Тимошенко дала конкретні відповіді.

Юлія Ткач

Читайте також: Тимошенко бьет Порошенко на его поле

США сделали ставку на Юлию Тимошенко

На Николаевщине избиратели отдают предпочтение Юлии Тимошенко и ВО «Батькивщина» (ОПРОС)

Читать еще

Читать все новости

В центре Николаева джип сбил женщину с ребенком (ФОТО)