Рефат Чубаров: «Важливі прецеденти тижня: резолюція ПАРЕ та дії британського есмінця»

Опубликована: 28 Июнь, 11:55

4048

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає минулий тиждень багатим на події, важливі для визнання міжнародною спільнотою окупації Криму з боку Росії: резолюція ПАРЕ та дії британського есмінця поблизу Кримського півострова.

Про це він розказав на прес конференції в Українському кризовому медіацентрі.

«Парламентська асамблея Ради Європи 23 червня схвалила резолюцію «Порушення прав людини, вчинені щодо кримських татар в Криму». Подібні резолюції приймались і раніше. Але це документ більш шорсткий, біль вимогливий до Російської Федерації», — сказав Рефат Чубаров.

Документ про права кримських татар в Криму готували члени Ради Європи попереднього і нинішнього скликань з 2018 року. Представляла резолюцію делегатка з Ісландії Сунне Еварсдоттір, яка ретельно зібрала факти порушень прав людини у Криму. Вона контактувала з тими, хто був на півострові і бачив, що там відбувається.

Чубаров зауважив про дуже важливий момент: Росія визнана окупантом і в резолюції зафіксовано: тимчасова окупація розпочалась з 27 лютого 2014 року: «За все, що відбувалось у Криму з цієї дати – вбивства активістів, українського офіцера, блокади українських військових гарнізонів, захоплення кораблів та багато іншого – повністю відповідальна РФ».

ПАРЄ визнала з боку Росії «серйозні порушення щодо кримських татар, включаючи вбивства, насильницькі зникнення, які так і не були розслідувані». Також, Асамблея вважає незаконною практику переведення ув’язнених кримчан у російські в’язниці. ПАРЄ очікує від Росії відновлення роботи Меджлісу кримськотатарського народу.

Другим прецедентом, який зробив резонанс, Чубаров вважає дії британського есмінцю «Дефендер». «Корабель пройшов поруч з півостровом, продемонструвавши тим практичний крок у невизнанні окупації Криму. Моряки заявили, що вони йдуть міжнародними водами і не знають про інші кордони», — сказав він.

Голова Меджлісу зауважив: «Британці підтвердили, що есмінець навмисно побудував маршрут, щоб перетнути лінії, які росіяни окреслили як свої кордони».

На думку Рефата Чубарова, подібних прецедентів має бути як найбільше і на морі, і на суші, «щоб Росія знала, що з Криму треба піти».

Прес-конференція відбулась у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру Cхідного партнерства.

Читать еще

Читать все новости