РВУТЬСЯ ДО ВЛАДИ, А НАВІЩО?

Опубликована: 06 Сентябрь, 09:46

121

Закінчується термін перебування діючих членів у складі постійної поліцейської комісії.

Комісія у числі двох депутатів Миколаївської облради і представників громадськості, рекомендує керівництву ГУНП приймати на службу до поліції нових співробітників, призначати правоохоронців на керівні посади. До сьогодні комісія складалася з двох депутатів: Михайла Талпи і Вадима Олабіна. Від громадськості запропоновані кандидатури Романа Бойка і Артема Щогли, так і не були затверджені сесією.

На сайті обласної ради було завчасно опубліковано, що бажаючі увійти до складу нової комісії, мають можливість подати свої кандидатури з відповідними матеріалами і клопотаннями. Така публікація не була поширена у соціальних мережах, а тихо припадала пилом на поличках сайту. Начебто процедуру витримали, опублікували, але у розрахунку, що пропозицію помітять лише свої. Зрозуміло, що ніхто не моніторить сайт облради, оскільки він фактично останні декілька місяців не працює.

Хто ці «свої» люди, які були обізнані та вчасно подали клопотання, щоб стати новими членами постійної поліцейської комісії?

Стали відомі такі особи:

— Лапшина-Солящанська Нелля Миколаївна, яка сама висунула свою кандидатуру. Можна сказати, що ця особа мало відома серед активної громадськості.

— Чернецький Ян Богданович, 1959 року народження. У 1982 році закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут. Колишній депутат Центральної районної ради (1990-1994р), Миколаївської обласної ради (1994-1998р.).

«Миколаївська обласна ветеранська організація Асоціація ветеранів МВС України», направила подання відразу на двох кандидатів:

— Чагін Олег Вячеславович, 1950 року народження, значиться заступником голови організації, з 2015 року. При цьому не відомо його відношення до правоохоронних органів, бо у матеріалах вказано, що у 1981 році закінчив Київський вищий інститут культури.

— Марчук Анатолій Іванович, 1968 року народження. На відміну від вищеназваних, має профільну освіту і достатньо відомий колишній працівник міліції. Відомий не лише, як борець із злочинністю, а як співробітник, якому за час служби вистачило грошей. Сьогодні він їздить на дорогому позашляховику «Тойота Прадо». Звільнився з міліції Марчук А.І. з посади заступника начальника ГУНП після подій Майдану. Здається, він потрапив під дію Закону про люстрацію.

У Миколаєві великого розголосу набула справа з обвинувачення Олега Шевчука, за розгін активістів на миколаївському майдані. Шевчук судом виправданий не випадково, бо відповідальність повинні були нести інші керівники. Колеги, які постійно чатували під стінами Центрального районного суду, не безпідставно розповідали, що на місці Шевчука повинен був бути Марчук. Саме він тоді керував охороною громадського порядку в місті і області. За своїми прямими обов’язками всі рішення і узгодження дій підлеглих, були за Марчуком А.І., а фактично він сховався за спиною Олега Шевчука.

Що очікувати від таких членів постійної поліцейської комісії? Чи взагалі потрібна така комісія, яка не несе ніякої відповідальності за прийняте рішення? Проте, вони мають всі підстави за просування окремих кандидатів на службу до поліції, отримувати особисті дивіденди, а можливо, і матеріальну винагороду.

Читайте також: ГБР расследует дело о злоупотреблении властью Порошенко за передачу земли в пользу Корнацкого