У Миколаєві бізнес-консультанти домовились про співпрацю

Опубликована: 12 Сентябрь, 11:55

5

11 вересня Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Миколаїв запустив серію заходів із консалтингу на півдні України, організованих за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи ЄС #EU4Business спільно з ЦіПБ м.Одеса та Запоріжжя.

Конференція «РЕГІОНАЛЬНИЙ РИНОК ПОСЛУГ БІЗНЕС-КОНСУЛЬТАНТА» зібрала консультантів різного профілю південного регіону, бізнес-консультантів, бізнес-тренерів, а також керівників підприємств як потенційних замовників послуг консалтингових компаній. Учасники конференції мали унікальну нагоду зустрітися з провідними вітчизняними та міжнародними консультантами, ознайомитися з успішними практиками впровадження ефективних моделей бізнес-консалтингу.

У рамках заходу було представлено аналіз ринку послуг бізнес-консультантів, трендові та перспективні напрямки консалтингових проектів, а також динаміку ринку. Результати попереднього аналізу показали, що ринок консалтингових послуг південного регіону тільки набирає обороти, що засвідчує великий потенціал для росту та розвитку. Самі ж учасники заходу оцінили ринок як «малорозвинений» та навіть «депресивний». Причин низьких темпів росту консалтингового ринку декілька: тут і низька довіра з боку бізнесу, відсутність «культури» залучення консультантів до вирішення як операційних, так і стратегічних задач, узгоджених стандартів консалтингових послуг, єдиної класифікації консалтингових послуг, та, як наслідок, погана якість послуг, що надаються. Одним із дієвих інструментів розвитку ринку консалтингових послуг півдня України, що стане каталізатором усунення наявних не доопрацювань та слабких сторін може стати об’єднання зусиль консультантів, адже домогтися якісних змін можна лише колективними та узгодженими діями.

За підсумками заходу більшість учасників підписала підготовлений робочою групою меморандум про наміри співробітництва у створенні Асоціації професійного ділового навчання та бізнес-консалтингу південного регіону, тим самим висловивши свою готовність включатися в роботу і запускати процес розвитку консалтингового ринку. Говорили й про якість послуг та етику відносин з клієнтом, маркетинг консалтингових послуг, використання новітніх інформаційних технологій у сфері бізнес-консалтингу, роботу HR відділу, стратегію розвитку консалтингової компанії, а також про ефективні продажі. Не менш цінними для учасників були  інструменти та техніки розвитку їхнього бізнесу. Зокрема під час конференції учасники дізнались про можливість сертифікації ЄБРР, а також отримання часткової компенсації вартості послуг бізнес-консультантів у рамках грантової програми ЄБРР