«У разі надзвичайної ситуації або війни», — Міністерство культури випустило брошуру

Опубликована: 02 Июль, 09:53

105

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Міністерства культури України випустив довідник про те, як діяти під час війни або надзвичайної ситуації.

Про це повідомила керівниця центру Любов Цибульська на прес-конференції з регіональними журналістами в Українському кризовому медіа центрі.

«Ми побачили шалений запит на інформацію про те, як діяти у разі загрози життю. Видання мало б з,явитись в Україні раніше. Суспільство потребувало чогось подібного з початку війни на сході. Люди дотепер деморалізовані», — сказала Цибульська.

За основу було узято швецьке видання – просте і зрозуміле: «Відкриваєш і тобі зразу ясно, що робити: куди йти, куди бігти, якщо артилерійський обстріл або обстріл зі стрілецької зброї чи треба терміново зібрати валізу і тікати». Але, на відміну від швецького довідника, українське видання містить поради, як вести себе в інформаційному полі. І тут автори врахували досвід початку війни на сході, просування «руського мира» та нинішній віток інформвійни всередині України, бажання Росії розсварити, розколоти наше суспільство.

Видання існує в електронному вигляді і доступно на сайті міністерства культури. Його можна скачати і роздрукувати. «Зараз  ми заохочуємо громадські організації це робити», — сказала керівниця центру. Згодом міністерство видасть 100 тис. примірників для південних та східних областей для розповсюдження обласними державними адміністраціями.

Любов Цибульська зауважила, що брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» – перший продукт новоствореного центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, але не останній. Зараз на дослідженні фокус-груп знаходяться «українські наративи». (Наратив – сукупність пов’язаних між собою реальних чи вигаданих подій, фактів або вражень, які складають оповідний текст (Вікіпедія, — прим. ред.)

«Українські наративи – позитивні, нейтральні щодо політики.  Вони відповідають на головние питання суспільства: «Хто ми?», — поділилася Цибульська.

Після затвердження «українські наративи» можуть використовуватись для комунікацій у роботі органів влади, громадських організацій країни.

Керівниця поки не розголошує меседжі, адже вони не пройшли випробовування у фокус-групах: «Можливо, деякі з них потребуватимуть заміни».

Єдині наративи допоможуть діяти державним органам і громадським організаціям стратегічно і разом, в одному напрямку.

Інший напрямок, у якому працює Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки – пряма протидія дезінформації. На разі створюється сайт.

«Сайт збере в одному місці все, що було напрацьовано громадським сектором щодо протидії дезінформації. Все, що стосується російських наративів, проросійських медіа в Україні: дослідження, аналізи, підкасти», — сказала Любов Цибульська.

Паралельно центр створює свої підкасти-«деконструктори російської пропаганди» для тих, хто бажає розібратись, що відбувається в медійному просторі, які існують і поширюються кампанії з дезінформації з боку Росії: «Фокус центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки – це Росія», — зауважила керівниця.

Зустріч журналістів з керівницею Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Міністерства культури України відбулась у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру Cхідного партнерства.

Читать еще

Читать все новости