У Шевченківській ОТГ публічно прозвітують на що йдуть місцеви податкі – результат публічної консультації

Опубликована: 17 Май, 14:57

94

Мешканці Шевченківської ОТГ ініціюють проведення спільного публічного звітування фіскальної служби, адміністрації та ради громади щодо кількості коштів, які було зібрано в громаді, та куди вони були витрачені.

Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку днями організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, приватні підприємці, активісти та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішити проблему з “тіньовою” роботою місцевих підприємців, що призводить до недоотримання коштів в місцевий бюджет. Також під час обговорення  звернули уваги на важливу роль місцевих податків для розвитку ОТГ.

Як зазначила провідний спеціаліст Вітовського центру зайнятості Ірина Савун, офіційне працевлаштування та сплата податків – це один із способів гарантувати собі хоч якесь фінансове забезпечення у разі звільнення:

 “Сьогодні, ви отримуєте зарплатню в конверті, а завтра, коли ви втратите роботу, то будете звертатись до Центру зайнятості. Ми зможемо вам допомогти, але виплати в цей час будуть мінімальними, тому що ви були оформлені неофіційно”, – каже вона.

Її підтримав і Вадим Жепало, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема додав:

 “Питання сплати податків, офіційна підприємницька діяльність зможе забезпечити вам та ваші родині додаткові фінанси у разі нещасного випадку”.

 Місцевий підприємець Оксана Шкода зазначила, що підприємство готове долучатися до вирішення проблеми, зокрема до проведення інформаційною кампанії. На її думку, головна проблема “тіньової” роботи в громаді – це складна та втомлива робота з документами та звітами щодо кожного найманого працівника.

“Більшість із нас не мають фінансової спроможності одночасно платити заробітню платню найманим співробітникам, розвивати свій бізнес та ще й наймати бухгалтера”, – зауважила вона.

За офіційними даними на 2018, в Шевченківській громаді лише 53 підприємця сплачували податки. Це тільки невелика частка шевченківських підприємців. Внаслідок несплати податків бюджет громади втрачає коштів, за які можна було б значно покращити і життя самих мешканців.

 На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Тетяна Степанова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

 “За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вдасться вийти на конкретне зважене рішення. Зокрема, інформаційна кампанія про необхідність сплати податків дасть свій позитивний результат. Також, на мою думку, варто було б провести ряд зустрічей місцевих підприємців із представниками фіскальної служби. Впевнена, що публічне звітування дозволить зрушити проблему з місця вже у 2019 році”, – наголосила громадська активістка.

 За результатами консультації рада Шевченківської ОТГ погодилась провести публічне звітування щодо освоєння виділених коштів. Місцеві підприємці зацікавились проведенням інформаційної акції щодо інформування громади та інших підприємців #я_сплатив податок_а_ти?

Читайте також: Сотни николаевцев прошли торжественный марш вышиванок в честь «української України»! (ФОТО)

Читать еще

Читать все новости