Україна втратила 1,4 млрд євро можливих інвестицій: Skoda передумала будувати завод

Опубликована: 26 Март, 14:59

374

За два роки українська влада так і не запропонувала умови, які привернули б можливого інвестора.

Відома компанія Skoda Auto відмовилася від будівництва нового мультибрендового заводу в Україні. У планах – побудувати його в іншому місті Східної або Південно-Східної Європи.

Про це повідомили в компанії «Єврокар», спростовуючи інформацію, що з’явилася в ЗМІ про намір Skoda Auto перенести збірку автомобілів з України до Сербії.

Зазначається, що рішення про будівництво нового заводу не пов’язано з цим. Разом з тим, в компанії нагадали, що в 2017 році в Україну приїздив глава Skoda Auto Бернхард Майєро, щоб зустрітися з главою уряду Володимиром Гройсманом. Саме тоді були сформовані побажання до української влади, які стосувалися зручної логістики, угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС і так далі.

При цьому після зустрічі Гройсман зазначав таке:

«Ми побачили необхідні речі, які треба зробити, щоб запустити проект в Україні. Я беру на себе зобов’язання виконати все необхідне для повноцінної реалізації проекту».

Однак, як зазначили в «Єврокарі», за цей час Україна так і не запропонувала умови, які привернули б можливого інвестора.

«В Україні досі не працюють митні і податкові стимули для діяльності індустріальних парків, хоча відповідні законопроекти були прийняті в першому читанні ще в 2016 році, не втілена в реальність анонсована 15-річна Стратегія розвитку ринку електромобілів, не розглянуті законопроекти для підтримки виробництва електромобілів, які внесені до порядку ще на початку року», – констатували в компанії.

В «Єврокарі» вважають, що Україна не витримала конкуренції у боротьбі за великі інвестиції.

«Не дивлячись на позитивний меседж про те, що Skoda не збирається переносити виробництво з України, висновок достатньо однозначний: на жаль, Україна не витримала конкуренції в боротьбі за великі інвестиції. Можна сказати, що вона навіть не вступала у боротьбу… за 1,4 млрд євро інвестицій, 5 тисяч нових робочих місць і можливість виробництва 300 тисяч автомобілів на рік з рівнем експорту 4,5 млрд євро», – резюмували в «Єврокарі».

Джерело: ua1.com.ua

Читайте також: Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко залишаються лідерами президентського рейтингу

Читать еще

Читать все новости