В Николаеве избиратели голосовали не в кабинах, а на холодильнике (ВИДЕО)

Опубликована: 24 Июль, 19:53

134

В Николаеве на избирательном округе №129 в психоневрологическом интернате избиратели голосовали не в кабинках, а прямо на холодильнике.

Видео с нарушением выложил на своей странице в соцсети «Фейсбук» Дмитрий Баштовой.

Как отмечено в сообщении, тайна голосования была не обеспечена, хотя были и кабинки и ящик. Во время съмки нарушения, члены УИК в начале пытались ограничить доступ наблюдателя ОПОРЫ в процесс волеизъявления, аргументируя отсутствием медицинской книжки.

-Голосование также происходило и в другом месте, чем показано на видео, но для тяжелых больных. По свидетельству наблюдателя, больную и неходячих человека бросили на пол у стола для выдачи бюллетеней, которая лежала там минут 20. В заключении данный избиратель так и не проголосовал, — пишет Баштовойю

Кроме того, наблюдатель уверяет, что видел как некоторые избиратели получали уже заполненные бюллетени с отметкой за одного из кандидатов.

Читайте также: В Николаевской области зафиксировано нарушение тайны голосования

Голосування в психоневрологічному інтернаті. ДВК №480923, округ №129. Декілька речень:1. Члени ДВК на початку намагались обмежити доступ спостерігача ОПОРИ до процесу волевиявлення, аргументуючи відсутністю медичної книжки2. Таємниця голосування була не забезпечена, хоча були і кабінки і скринька. Голосування відбувалось на холодильнику. Повністю знімати не мали можливості, так як порушили б таємницю голосування. 3. Єдина людина, яка проголосувала в кабінці для голосування — був на інвалідному візку зі зламанами ногами.4. Голосування також відбувалось і в іншому місці, ніж показано на відео, але для важких хворих. За свідченням спостерігача, хвору та неходячу людину кинули на підлогу біля столу для видачі бюлетенів, яка лежала там хвилин 20. У висновку даний виборець так і не проголосував.5. Спостерігач запевняє, що бачив як деякі виборці отримували вже заповнені бюлетені з позначкою за одного з кандидатів. Відео-доказу нажаль немає, тому звернень до поліції не було. На відео по суті і відбувається конфлікт між спостерігачами та членом комісії, яка ймовірно могла ставити позначки. Дуже жаль, що це без доказів. 6. Одна з членів комісії, яка видавала бюлетені, у кінці підрахунку голосів заявила спостерігачам, що її із-за них звільнили. Але звідки не зрозуміло.Хочу написати, що наш спостерігач був не готовий до такого і не фіксував все на відео. Але не можу не довіряти нашому представнику, який задіяний до короткотермінового спостереження ОПОРИ вже багато років.У мене в архіві є відео голосування і в будинку похилого віку на виборах ОТГ 2016 року. Всі ці відео психологічно важкі, але ми повинні розуміти, що впливати на таку категорію виборців дуже легко. Можна тільки уявити, скільки зловживань на цьому могло відбуватись на всіх минулих кампаніях.

Gepostet von Дмитрий Баштовой am Mittwoch, 24. Juli 2019

Читать еще

Читать все новости