Юлія Тимошенко: Для захисту української землі від розпродажу потрібен загальнонародний референдум

Опубликована: 30 Сентябрь, 17:02

8

Україна сьогодні має унікальний шанс для розвитку власного сільського господарства. Для цього потрібен не розпродаж землі, а розвиток сімейного фермерства, малого і середнього виробництва.

Саме це дозволить зберегти українські чорноземи не лише для нинішнього, а й для майбутніх поколінь.

Про це заявила Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Президент Володимир Зеленський запевняв українців, що всі важливі для країни питання будуть ухвалюватися на референдумі народом. Питання землі – саме таке. Земля – це наше багатство, і нам з нею треба розумно обійтися», – наголосила лідер «Батьківщини».

Вона нагадала, що 96% сільськогосподарських підприємств в Європі – це родинні фермерські господарства. Україні також треба розвивати агрокомплекс за прикладом європейських держав.

«У Франції створена спеціальна агенція, яка не дає жодного міліметра землі отримати без їхнього контролю. Купити землю може той фермер, який взяв в оренду землю, пропрацював 9 років на ній, показав, що він здатний робити (за допомоги держави, дешевих кредитах, відповідних субвенціях), і лише тоді тільки він може придбати землю. Франція демонструє політику підтримки власного фермера», – розповіла вона.

Голова партії переконана, нашій країні також потрібно запроваджувати страхування кредитів замість застави, знижувати кредитну ставку з 20-25%, як зараз, до 2-5%, змінювати фінансову політику держави загалом.

Юлія Тимошенко нагадала, що в Україні сільськогосподарська земля становить 72% території. «Це питання не лише ринку, це питання національної безпеки», – наголосила парламентарій.

«Ми – сировинний придаток розвинених країн Європи. Або ми це змінюємо, або в нас нема підґрунтя для зростання і розвитку», – переконана Юлія Тимошенко.

Вона зазначила, що президент, отримавши усю повноту влади, свою більшість у парламенті і свій уряд, має унікальний шанс, щоб забезпечити розвиток фермерства. І закликала не робити помилок, виправити які вже буде неможливо. Якщо вже йти на продаж землі, то купувати її мають лише українці, ті, хто житиме і працюватиме на ній, сказала політик. Таким шляхом йде більшість країн Європи, зокрема Франція та Польща.

Важливо також обмежити кількість землі, що може бути продана в одні руки. Ліміт у 210 тисяч гектарів для одного підприємства є підігруванням великим корпораціям, вважає лідер «Батьківщини».

«Нам потрібно не 38 тисяч фермерських господарств, як зараз, а понад 2 мільйонів, як нині в Польщі», – заявила Юлія Тимошенко. Для розвитку фермерства, за її словами, потрібна також системна підтримка держави, зокрема й в наданні довгострокових кредитів без застави під підйомні для селян відсотки.