Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Опубликована: 31 Январь, 12:22

408

Вище керівництво країни, керівники державних корпорацій, урядовці та чиновники прийшли на посади не для того, щоб налагодити життя людей, а з метою набити власні кишені, призначаючи собі надзарплати та витягуючи останнє з українського бюджету.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час пресконференції в Києві.

«Генеральний директор «Укрпошти» сьогодні отримує 1 мільйон 900 тисяч гривень в місяць – це не тільки заробітна плата, це всі виплати. Член наглядової ради «Укрзалізниці» отримує 588 тисяч гривень в місяць з усіма виплатами. Державний секретар міністерства культури за місяць отримує 497 тисяч 700 гривень. Перший заступник міністерства культури 405 тисяч гривень. Це лише найяскравіші приклади, але всі вони свідчать про те, що високопосадовці почали жити щасливо і закінчили епоху бідності для себе, але не для людей», – обурилася лідер «Батьківщини».

Голова «Батьківщини» назвала блюзнірськими виправдання чиновників і керівників державних монополій, що їхні зарплати пояснюються їхньою «ефективністю», нагадавши, що гроші для оплати «послуг» цих менеджерів щодня витягуються з кишень звичайних українців. Юлія Тимошенко повідомила, що «Батьківщина» ініціює створення у парламенті тимчасової слідчої комісії у парламенті, яка б зайнялася ретельною перевіркою діяльності державних корпорацій за останні шість років.

«Маємо припинити це приниження українського суспільства, коли міністри, високопосадовці, керівники корпорацій поставили собі мільйонні зарплати в місяць, а в людей пенсії та заробітні плати залишилися на мінімальному рівні», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Народний депутат Верховної Ради України 8-го скликання, керівник Миколаївської обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Вадим Підберезняк зазначив, що народні депутати приховують правду про свої доходи. Так, він відзначає, що нинішні народні депутати підняли собі заробітні плати до 100 тисяч гривень, але це далеко не всі гроші, які вони отримують. Виходячи з цієї цифри, нараховується фонд заробітної плати для помічників, транспортні витрати, виділяються гроші для здійснення депутатської діяльності, кошти на проживання в Києві.

«У нашому скликанні у мене була заробітна плата 27 тисяч, плюс 7,5 тисячі — транспортні витрати і близько 30 тисяч на виконання депутатських повноважень. Тоді питання про підвищення зарплат народним депутатам теж регулярно виносилося. Дивно, що піднімали ці питання небідні депутати, їм чомусь завжди було мало», — розповідає Вадим Підберезняк. Також він зазначив, що будучи народним депутатом, до 60% депутатських доходів віддавав на роботу в округах, на допомогу людям. «Не впевнений, що всі нинішні народні обранці витрачають депутатські гроші на потреби виборців. Він може витратити їх на людей, а може і на себе. Тому, коли говорять, що депутати підняли зарплати до 100 тисяч, насправді загальний рівень доходів народного депутата становить рівно в два рази більше, тобто близько 200 тисяч гривень», — розповів Вадим Підберезняк.

Читать еще

Читать все новости

В Николаеве ВАЗ протаранил микроавтобус (ФОТО)